Hero heading

Právní služby pro inovativní firmy a úspěšné české podnikatele.

Heading 1

Heading 2

Heading 3

Heading 4

Heading 5

Pozice

Svěřenský fond vzniká tak, že zakladatel (fyzická nebo právnická osoba) převede určitý majetek do fondu a svěří jej tak do správy svěřenskému správci, který majetek spravuje za účelem, který zakladatel vymezí.

Právní služby pro

Realizace veřejných investic
V advokátní kanceláři Kruták & Partners jsem využila jejich služeb v oblasti rodinného práva. Realizace byla rychlá a precizní. Oceňuji také bezchybný servis, promptní komunikaci a ochotu reagovat na mé připomínky.

MIroslava Šimonová, Seznam.cz

Advokáti odhodlaní překročit vaše očekávání

Button Text
Button Text

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.