asd
Přehled služeb

Korporátní dluhopisy

Mnozí z našich klientů se snaží získat efektivní cestou finanční prostředky pro plánované projekty. Díky emisi korporátních dluhopisů může emitent získat potřebné finance od investorů, kteří naproti tomu získají po splatnosti dluhopisu zpět své peníze zhodnocené o výnosy. Máme zkušenost jak s tzv. podlimitními emisemi v hodnotě do 1 mil. EUR, tak rovněž s objemově většími, jejichž prospekt vyžaduje schválení Českou národní bankou. Rozvržení emise dluhopisů a adekvátní emisní podmínky sestavujeme na míru podle požadavků a možností klienta.
Korporátní dluhopisy mohou rychle a efektivně oživit vaše podnikání
No items found.
Získanými finančními prostředky můžete dále rozvíjet svoje podnikání.
Po úspěšné emisi dluhopisů se mohou investoři rozhodnout financovat také Vaše budoucí podnikatelské projekty.
Provedeme Vás realizací Vašeho záměru od začátku po úspěšné dokončení
Umíme minimalizovat specifická rizika související s veřejnoprávními regulacemi
Máme bohaté zkušenosti a rozumíme Vašim problémům

Specialisté na toto téma

Anna Šolc Samadzai

Advokát

Anna se celou dobu své praxe zabývá korporátním právem a přeměnami společností. Pomůže Vám tedy převést podíly, koupit nebo prodat akcie, provést fúzi a jakékoliv další změny ve společnostech, ale i zajistit kompletní dokumentaci větších transakcí. Podílela se na několika akvizicích v souhrnné hodnotě až stovek milionů Kč, a to od počáteční due diligence po uzavření smluvní dokumentace. Kromě toho se věnuje emisím dluhopisů a ochranným známkám, v menší míře i dalším oblastem práva duševního vlastnictví.

Anna mluví anglicky a při troše snahy porozumí mluvené němčině. Původně byla součástí pražského týmu, ale táhlo ji to zpět na Moravu, a tak se po dvou letech vrátila do Brna. Nejraději ze všeho má cestování, knihy a dobré jídlo. Kdyby nebyla právník, měla by psí školku.

Kontaktovat ji můžete na: anna.samadzai@krutakpartners.cz

Anna Šolc Samadzai

Specializace

Ondřej Straka

Společník

Ondřej poskytuje zejména komplexní služby v oblasti akvizičního poradenství – počínaje vytvořením funkční struktury transakce, právní prověrky, právních podmínek financování, realizace investice, nastavení vztahů mezi společníky a partnery a následného post-akvizičního servisu. Podílel se prodeji a nákupu českých a mezinárodních firem v řádech miliard korun – od realitních projektů a finanční instituce po úspěšné české startupy. Ondřej poskytuje právní poradenství na míru privátním klientům a investorům. Absolvoval magisterský studijní program v Praze a ve Vídni. 

Ondřej mluví anglicky a německy. Svůj volný čas tráví nejraději v sedle kola, s rodinou nebo výrobou cyklistického oblečení.

Kontaktovat ho můžete na: ondrej.straka@krutakpartners.cz

Ondřej Straka

Renata Šindelářová

Advokát

Renata se ve své praxi zaměřuje zejména na oblast práva obchodních korporací a komplexní právní poradenství v oblasti pracovního práva. Ráda Vám tak poradí, ať už jste velká společnost zaměstnávající stovky zaměstnanců, či menší podnikatel, který potřebuje připravit jen jednoduché a srozumitelné pracovní smlouvy. Cizí jí nejsou ani korporátní dluhopisy. Své zkušenosti získala zejména na pozici firemního právníka jedné z největších stavebních společností v České republice. Renata rovněž realizuje přednáškovou činnost pro klienty.

Renata mluví anglicky a rusky. Zastává názor, že člověk by se měl chovat tak, jak si myslí, že by se měli chovat ostatní.

Kontaktovat ji můžete na: renata.sindelarova@krutakpartners.cz

Renata Šindelářová

Podlimitní emise

Rozhodnete-li se přistoupit k emisi korporátních dluhopisů, můžete poměrně rychle získat finanční prostředky potřebné pro realizaci plánovaných projektů nebo restart Vašeho podnikání. Při zvolení podlimitní varianty emise může být samotné vydání dluhopisů uskutečněno již během několika málo týdnů.

Nadlimitní emise

Přistoupíte-li k variantě emise dluhopisů v hodnotě přesahující 1 mil. EUR, můžete pro své podnikání získat objem financí v podstatně zajímavějším měřítku. Díky schválenému prospektu ČNB navíc nabývají emitované dluhopisy, stejně tak jako Vaše firma, větší důvěryhodnost a vážnost v očích investorů i potenciálních obchodních partnerů.
„Nevěřil jsem, že od nápadu vydat korporátní dluhopisy může být k tomu, že je držíte v ruce, tak rychlá cesta. Veškeré právní informace jsem dostal rychle a kvalitně, navíc tým kanceláře je skvěle organizovaný a práce jim opravdu odsýpá i při kompletaci potřebné dokumentace.“
David Vágner, statutární ředitel Vci a.s.

Přečtěte si

Korporátní dluhopisy jako cesta k získání finančních prostředků pro restart podnikání

Celý článek

Nevíte si rady s dluhopisy? Ozvěte se!

Michaela Wažiková
ADVOKÁTka
+420 222 261 460